4.
Calculate the wavelength of a photon with energy $E = 2.0 \text{ eV}$. (Given: $h = 4.135 \times 10^{-15} \text{ eV}\cdot\text{s}$, $c = 3 \times 10^8 \text{ m/s}$)
$$ \lambda = \frac{hc}{E} $$
(1) $620 \text{ nm}$
(2) $410 \text{ nm}$
(3) $310 \text{ nm}$
(4) $1240 \text{ nm}$